link do bip

POZBĄDŹ SIĘ NIEPOTRZEBNYCH UBRAŃ NA DOBRE !!!

Szanowni Rodzice,

W naszym przedszkolu w szatni został  ustawiony pojemnik do zbiórki niepotrzebnych tekstyliów

w ramach Akcji

POMAGANIE PRZEZ UBRANIE,

którą od kilku miesięcy z dużym powodzeniem prowadzimy na terenie Łodzi i innych dużych miast w Polsce.

Beneficjentem Projektu jest Hospicjum dla Dzieci GAJUSZ.

Do pojemników możecie Państwo wrzucać tekstylia (odzież, obuwie, zabawki, tekstylia domowe) z których już nie korzystacie, a które są w dobrym stanie.

Możecie Państwo w ten sposób pomóc małym podopiecznym Hospicjum.

Pełną informację co i w jakim stanie można wrzucać do pojemnika znajdą Państwo na plakacie znajdujacym się na pojemniku.

Projekt ma charakter ekologiczno-charytatywny i na dzień dzisiejszy funkcjonuje już ponad 700 takich pojemników.

Do końca września 2017 r udało się nam zebrać w ten sposób fundusze w wysokości ponad 25 000 zł.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,

Organizator Projektu

Sylwia Bębenek tel:605-249-963

Koordynator Akcji w Przedszkolu : Klaudia Włoch GR VI

W dniu 08.XII.2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu plastycznego „Jesienne dekoracje”.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za tak liczne zaangażowanie.

Trafiły do nas 33 prace.

Po  żmudnych naradach jury nagrodziło głównymi nagrodami  5 prac , 9 wyróżniło, a pozostałą część dzieci

nagrodziło dyplomami za udział w konkursie.

Zdobywcy pierwszych pięciu miejsc to:

Józef Barasiński gr V

Maja Libiszewska  gr VII

Wiktoria Motylińska gr VI

Milenka Schab gr III

Julia Król gr IV

Gratulujemy serdecznie wszystkim dzieciom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

*** PODSUMOWANIE KONKURSU ***

Z uwagi na wysoki poziom złożonych prac rozstrzygnięcie konkursu, połączone z uroczystym wręczeniem nagród

oraz wspólnym czytaniem bajek nastąpi w styczniu 2018 r.

( O dokładnej dacie poinformujemy Państwa w późniejszym terminie )

Na terenie naszego przedszkola

organizowany był konkurs literacko - plastyczny

dla Rodziców i Dzieci

„Moja Bajka”

CELEM  KONKURSU była wspólna praca twórcza czyli

odręcznie napisana i własnoręcznie zilustrowana

książeczka – bajeczka.

KRYTERIA OCENY : estetyczne wykonanie, pomysłowość, ciekawa szata graficzna.

Dziękujemy za aktywny udział w konkursie.

Nauczycielki odpowiedzialne:

mgr Kamila Gibała-Woińska

mgr Paulina Frąc

mgr Monika Wiśniewska

NASZE PRZEDSZKOLE UCZESTNICZY W

Krajowym Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej

"Czyste Powietrze Wokół Nas "

Program skierowany jest do dzieci 5, 6 letnich, uczęszczających do przedszkola oraz ich rodziców i opiekunów.

Głównym celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

NASZE PRZEDSZKOLE UCZESTNICZY W PROGRAMIE

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Blisko 6 tysięcy przedszkoli bierze udział w tegorocznej edycji największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli organizowanego przez markę Kubuś.

W VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 500 tys. przedszkolaków będzie wspólnie z Kubusiem odkrywać sekrety natury, uczyć się dbać o środowisko i zdrowo odżywiać, a także poznawać zasady ekologii.

NASZE PRZEDSZKOLE UCZESTNICZY W :

Dzieciaki mleczaki logo

Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka.

Jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Chętnie wspieramy placówki oświatowe w ich działaniach promujących mleko.

Cel programu :

* Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

* Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.

* Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

Całorocznej Akcji Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci"

"Zostań Superzakrętakiem"

alt

Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Zostań Super Zakrętakiem”, czyli zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci z hospicjum.
Zbieramy plastikowe nakrętki po: wodach, sokach, napojach; płynach, szamponach, itp;

Wszystkie zbierane rzeczy powinny być czyste, pozbawione metalowych elementów (metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Całorocznym ogólnopolskim programie edukacyjnym

"ZBIERAJ BATERIE"

ZBIERAJ BATERIE! to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ZBIERAJ BATERIE! poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.